Zintegrowany warsztat psychoedukacyjny


WARSZTATY

Warsztat skutecznej nauki, warsztat zarządzania czasem oraz warsztat radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym - łącznie 6 godzin lekcyjnych

Zdajemy sobie sprawę jak wielką pracą jest przygotowanie się do matury. Jesteśmy świadomi tego, z jak dużym wyzwaniem się zmagasz. Wielu z Was mówi Nam o tych problemach w ankietach. Piszecie o problemach z koncentracją, o szumie informacyjnym, o ciągłym odkładaniu spraw na później.

Nasz zintegrowany warsztat psychoedukacyjny to zajęcia wspomagające w tych i wielu innych problemach a co za tym idzie w przygotowaniu do egzaminu maturalnego. Mają one za zadanie wspomóc naukę poprzez pokazanie Wam prostych technik, które będą pomocne w przygotowaniach do matury a w bezpośrednio przed egzaminem zniwelują stres i niepokój oraz pozwolą Wam maksymalnie wykorzystać umiejętności maturalne. Na zajęciach pokażemy Wam także, jak podnieść swoją motywację do działania oraz zarządzać efektywnie swoją nauką i dobrze rozłożyć ją w czasie.

Warsztat składa się z trzech działów:
  • Radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym, który może być motywujący i mobilizujący – wtedy jest naszym sprzymierzeńcem. Bardzo często działa także przeciwko nam - destrukcyjnie – i wtedy sprawia, że czujemy się zmęczeni, zdenerwowani, nie pamiętamy prostych rzeczy, dopada nas panika. To wszystko obniża nasze szanse na sukces. Powstaje błędne koło stresu, które nakręcają negatywne emocje i myśli, które z kolei nasilają jego objawy.
  • Efektywnego zarządzania czasem - praktycznego treningu efektywnej nauki i planowania czasu.
  • Motywacji oraz skutecznej nauki - w tej części koncentracja uwagi, czytanie ze zrozumieniem, logiczne myślenie to tylko część kamieni milowych, ważnych elementów składowych, które omówimy i przećwiczymy oraz wskażemy Ci praktyczne wskazówki jak je wdrażać w życie.
Zajęcia te przeznaczone są dla uczestników kursów Uniwersytetu Maturalnego i są one integralną częścią kursu.

Warsztat prowadzony jest przez licencjonowanych psychologów i trenerów.